İlçemiz de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı. Programın ilk bölümü sabah saatlerinde Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kaymakam Zafer Sağ, Garnizon Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar ve Belediye Başkanımız Hasan Fehmi TAŞ, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığı personellerinden J. Üst Çvş. Burak Çolak yaptı. Öğrencilerin günün anlam ve önemine uygun şiirleri okumasının ardından ise Atatürk Ortaokulu halk oyunu ekibinin gösterisi ilgi ile izlendi.

Halk oyunları gösterisinin ardından Atatürk Anıtı önünde yapılan programın ilk bölümü sona erdi. Programın İkinci bölümünde Kaymakam Zafer Sağ, Garnizon Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar ve Belediye Başkanımız Hasan Fehmi Taş, Kaymakamlık makamında kurum amirleri ve sivil toplum örgütlerinin tebriklerini kabul ettiler. Kaymakam Zafer Sağ Garnizon Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar ve Belediye Başkanımız Hasan Fehmi Taş’ın Kaymakamlık makamında kurum amirleri ve sivil toplum örgütlerinin tebriklerinin kabul etmesinden sonra programın en eğlenceli bölümlerinden olan At Yarışları bölümüne sıra geldi.

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ı Kıyık mevkiinde kalabalık atlı grubu, Kaymakam Zafer Sağ, Garnizon Komutanı Komutanı J. Kd. Bş. Çvş. M. Ali Sayar Belediye Başkanımız Hasan Fehmi Taş, Emniyet Amiri Yusuf Baytak, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir, Müftüvekili Hasan Demirci, Özel İdare Müdürü Bahattin Tiftik, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Fikret Gök, Nüfus Müdürü Yaşar Akal ve diğer daire amirleri tarafından karşılanarak tören alanına gelmesi Kelebek Çayırında ki program da başlamış oldu.

Buradaki programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmaları Kaymakam Zafer Sağ ve Belediye Başkanımız Hasan Fehmi Taş yaptı. Açılış konuşmalarının ardından yapılan At yarışları protokol ve vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi. Yapılan yarışlara Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Daday Kaymakamı Zafer Sağ, Milletvekili Emin Çınar, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Jandarman Bölge Komutanı, Faruk Bal, Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alayı Komutanı Erhan Vural, İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Osman Yaman, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Ali Ustaoğlu, Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, Zonguldak Ereğli Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Emekli Hava Pilot Korgenaral Orhan Köse, Garnizon Komutanı M. Ali Sayar, İlçe Emniyet Amiri Yusuf Baytak, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Demir, Müftüvekili Hasan Demirci, Özel İdare Müdürü Bahattin Tiftik, Yazı İşleri Müdürü Fikret Gök, Orman Müdürü Orhan Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Recep Gazioğlu, İGM Üyeleri Ziya Kabakçı, Mehmet Apaydın, CHP İl Başkanı Salih Karasalihoğlu ve yönetimi, CHP İlçe Başkanı Burhan Ak ve yönetimi, MHP İlçe Başkanı Mustafa Yirmibeşoğlu,diğer daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. At yarışında dereceye girenlere ödülleri Vali Şehmus Günaydın, Kaymakam Zafer Sağ, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Kastamonu Jandarman Bölge Komutanı, Faruk Bal, Milletvekili Emin Çınar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Aysel Özşahin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz Ali Ustaoğlu, Ağlı Belediye Belediye Başkanı Şahin Çolak, Emekli Korgeneral Orhan Köse ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Zafer At yarışlarının ardından akşam saatlerinde Kelebek Stadında yapılan Halk Konserinde yer alan yerel sanatçılardan Müzisyen Seyfi, Arzu Akça, Gülcan Kara, Şehnaz Çağlar söyledikleri birbirinden güzel şarkılarla Daday’lıları coşturdular. Konser havai fişek gösterileri ile son buldu.

547 kez okundu.