Belediye Başkanımız Sayın Hasan Fehmi Taş, Ballıdağ Hastanesi hakkında çıkan haberlere aldırış etmediklerini belirterek, “Biz, Ballıdağ Hastanesinden ümidi kestik” dedi.

Turizm Otelciler Derneği Kasım ayı toplantısını Daday ilçesinde Emirbey At Çiftliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, DadayBallıdağ Hastanesi’nin çözümünü bulmanın çok zor olduğunu belirterek, Ballıdağ Hastanesi’nden ümitli olmadıklarını kaydetti. Daday Ballıdağ Hastanesi hakkında basında ‘Yaşlı Bakım Merkezi olacak’ şeklinde çıkan haberlere değinen Başkan Taş, “Ballıdağ Hastanesi konusunda her gittiğimizde çorap söküğü gibi başka şeyler istiyorlar. Bu konuyla ilgili sık sık İstanbul’a ve Ankara’ya gittiğim oldu. Ama bunun çözüme kavuşturulması çok zor. Benim gücümü aşıyor. Bunun mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Ballıdağ’dan ümitli değilim. Ballıdağ’ı da artık kimse de siyasi malzeme yapmasın. Yıkılacaksa yıkılsın, kapanacaksa da kapansın. 2005’ten bu yana Ballıdağ konusunda hiçbir adım atılmıyor. Biz de artık başka işlerimize bakalım” dedi.

“BALLIDAĞ HASTANESİNİN KAPATILMASI BAŞLI BAŞINA AYIPTIR”

Ballıdağ Hastanesi’nin kapatılmasının başlı başına bir ayıp olduğunu ifade eden Başkan Taş, şunları söyledi: “Ben, Doğu ve Karadeniz olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde çalıştım. Çalıştığım yerlerde siyasiler milletvekilleri kendi memleketleri için bir şeyler yapmak için çok çalışıyorlar. Bizim Ballıdağ Hastanemiz Dadaylı bir bakanımızın zamanında kapatıldı. Bu gün bir gazeteyi okuduğumda Avrupa Birliğine bir proje sunulduğunu okudum. Avrupa Birliğine binlerce proje sunuluyor. Ballıdağ Hastanesini açmaya bizim hükümetimizin gücü yetmiyor mu? Türkiye’de Daday’a benzer bu tür yaşam yerleri çok az. Özellikle yaşlı bakım yerleri hiç yok denecek derecede kadar az. Ben bunun incelemesini ve araştırmasını yaptım. Bunla ilgili 4-5 proje üzerinde çalışıyorum”

Daday’ın turizm konusuna yatkın olduğunu vurgulayan Başkan Taş, turizm konusunda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Taş, “Dadayı birçok konuda toparladık. Hızla iyi bir ivme kazanıyor. Turizm Otelciler derneğinin birlikteliği ve faaliyetleri inşallah daha da artar. Çünkü diyaloglarla birçok şey çözülüyor. Turizm dayanışma ve birlikteliğe ihtiyacı olan bir alan. Turizm konusunda Kastamonu genelini bir bütün olarak düşünmek gereklidir. Bu şekilde yapılacak çalışmalarla başarıya ulaşılacağına inanıyorum” diye konuştu.

“DADAY’A 800 ÖĞRENCİLİK ÜNİVERSİTE AÇILACAK”

Daday ile ilgili olarak tek bir hedefinin olduğunu açıklayan Hasan Fehmi Taş, “Daday’a kimse fabrika açmaz. Daday’da yapmamız gereken turizmi canlandırmak ve ilçemize de bir tane de üniversite açmaktır. Yılbaşından önce veya sonra 800 öğrencilik üniversitemizin temelini bir iş adamımızın desteğiyle atacağız. Benim iki tane alternatifim var. Birincisi turizm, ikincisi ise üniversitedir” şeklinde konuştu.

“Daday ETLİ EKMEĞİYLE DEĞİL, AT’LA ANILACAK”

Daday’ın İzmir’in Gaziemir Belediyesi’yle kardeş belediye olduğuna değinen Başkan Taş, şunları kaydetti: “Bu belediyemizden ilk isteğimiz at heykeli oldu. Bu ay meclis kararı alıpİzmir’e gideceğim. 40 bin liralık pazarlığını da yaptık. At heykeli hayalimde ki bir şey.Gaziemir’den ne istiyorsun dediler? Bende at heykeli istediğimizi söyledim. Ben orada turizme açılan bir ilçenin belediye başkanı olduğumu ve sizlerden tek isteğimin olduğunun oda at heykeli yaptırmanız dedim. Hatta üzerinde Atatürk olmasını istedik. Onlarda bizim bu isteğimizi kabul ettiler. Çok güzel mükemmel, büyük bir heykeli inşallah yaptıracağız. Daday gerekli alt yapısını tamamladıktan sonra etli ekmeğiyle değil atla anılacak”

“KASTAMONU’NUN KAZANMASI İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”

Daday Emirbey At Çiftliği İşletme Sahibi Hüsnü Gül ise, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’ın Daday için gecesini gündüzüne katarak çalıştığına işaret ederek, “Kastamonu’da kamu kurum ve kuruluşların yanında, özel sektörden Daday’ın alması gereken desteğin yeterince alınmadığını söyleyebilirim. Kastamonu’da gelen turları hiç kimse dışarıya çıkarmak istemiyor. Bu zihniyeti bizler kökten kaldırmamız gereklidir. Bizler sadece bireysel kazanımlar yerine Kastamonu’nun kazanmasına çalışmalıyız. Kastamonu’da turizm ve otelcilikle uğraşan insanlara Kastamonu’nun tanıtılması için çok şey düşüyor. Yapı olarak turizmle ilgili çalışmalarda paslaşmak çok önemlidir” dedi.

“KASTAMONU’NUN TANITILMAYA İHTİYACI VAR”

Kastamonu’nun çok büyük reklama ve tanıtıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Turizm Oteliler Derneği Başkan Yardımcısı Bülent Çadırcıoğlu da, şöyle devam etti: “Kastamonu’nun hem yerel hem de ulusal boyutta tanıtıma ihtiyacı var. Biz tanıtım değince yanlış şekilde bunu yapmaya çalışıyoruz. Kastamonu’nun dışında başka yerlerde yaşayan hemşerilerimizde Kastamonu’nun tanınmasını ve yaşadıkları yerlerde ilimize ait bir şeyler duyup görmek istiyorlar”

1.093 kez okundu.