Büyük ve güzel bir aile olarak gördüğüm ilçemiz Dadayımıza hizmet için yola çıktım. Yeni döneme, “Adil, Dürüst ve Katılımcı bir Daday” arzusuyla 5 yıl sürecek bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışmalara başlıyoruz.
Hemşehrilerimizin dertleriyle dertlenen, her anında yanında olan bir yönetim anlayışıyla çalışacağız. Her mahallemizin sorunlarını tek tek tespit edeceğiz. Ekiplerimizle 7/24 sahada olacağız. Belediyemiz adeta hemşehrilerimizin evi gibi rahatça girebileceğiniz bir yer haline gelecek.
Hemşehrilerimizin gönüllü katılımıyla ilçemizin ihtiyaç duyduğu projeleri hızla belirleyeceğiz. Kentimizin yaşam kalitesini artırmak adına tüm kamu kuruluşlarıyla sürekli iletişim halinde olacağız. Birlikte düşünüp, ilçemiz için birlikte hizmet üreteceğiz.
Yılın belirli dönemlerinde muhtarlarımızla mahalle sakinlerimizle sivil toplum kuruluşlarımız ile geniş katılımlı toplantılar yapıp görüş alışverişinde bulunacağız. Bu buluşmalardan çıkacak fikir, talep ve şikâyetler doğrultusunda çalışmalar yapıp çözümler üreteceğiz.
Park, okul, ibadethaneler gibi ortak kullanım alanlarıyla ilgili şikayet, sorun ve talepleri anında çözüme kavuşturmak için belediyemiz bünyesinde çözüm ekipleri oluşturacağız.
Huzurlu, güvenli, temiz ve yaşanabilir bir Daday yaratmak için geceli gündüzlü çalışacağız. İlçemizin tüm doğal güzelliklerini koruyarak, sadece Türkiye’ye değil dünyaya tanıtacağız.
Tüm yönetim sürecimizde ‘iklim dostu uygulamalar’ geliştireceğiz. Belediye hizmetlerinde çevre dostu yeşil enerjiye öncelik vereceğiz.
Yeni parklar ve kazandıracağımız yeni yaşam alanlarıyla daha yeşil bir kent inşa edeceğiz.
Daday yeni dönemde çocukların yüzünün güldüğü ve hayal kurduğu bir kent olacak. Gelecek nesillerin güvenli, huzurlu, sağlıklı, büyüdüğü, yatağa aç girmediği bir Daday yaratacağız.
İleri yaştaki, kimsesiz ve yardıma muhtaç hemşerilerimizi sürekli gözetimde tutarak, onları sık sık ziyaret edeceğiz. Sosyal belediyeciliğin tüm gereksinimlerini en iyi şekilde yerine getireceğiz.
Engelli Dostu Kent Planı’yla kentimizin kamusal ve özel alanlarının engelli dostu dönüşümünü adım adım gerçekleştireceğiz.
İnsana olduğu kadar çevreye ve can dostlarımız olan hayvanlara karşı da duyarlı bir anlayışla hizmet vereceğiz. Yönetim anlayışımızla ‘vatandaş̧ dostu’ bir belediye olacağız.

Başta meclis toplantılarımız olmak üzere belediyemizin her türlü hizmete erişim ve iş görme, minimum zamanda ve maksimum memnuniyetle yürüyecek.

Hizmetlerimiz sosyal medya ve mobil iletişim araçlarıyla anlık olarak hemşehrilerimize iletilecek.
İyi aydınlatılmış sokaklar, engelsiz kaldırımlar ve sokaklar için bütün paydaşlarla ortaklaşa çalışacağız.
Esnafımızın yanında olacağız. Onların sorunlarını günlük ziyaretlerimiz ve yapacağımız toplantılarla dinleyecek, beraber çözümler önereceğiz.
Daday kültür ve sanat kentleri arasında bir yıldız gibi parlayacak. Müzik, tiyatro, sinema, festivaller, öykü ve şiir günleri kentimizi ışıltılı bir ağ gibi kaplayacak.
Batı Karadeniz’in incisi Kastamonu’nun cennet köşesi şehrimiz Daday’ın geçmişinden gelen tarihi birikimini ve doğal zenginliklerini koruyarak Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız güçle hizmet edeceğime söz veriyorum.

698 kez okundu.